Aktuální vojenská situace konfliktu mezi Arménií a Ázerbájdžánem dle dostupných informací.

celková situace

Pět hlavních událostí konfliktu v Náhorním Karabachu v období 01-03.11.2020:

1. Alexander Kots zveřejnil video ze zajetí syrského džihádisty Youssefa Abd al-Hadžiho v oblasti Karin-Tuq

Deklarované místo zajetí džihádistů naznačuje, že ázerbájdžánská armáda se mohla pokusit proříznout trasu Stěpanakert – Krasnoj bazar v oblasti osady Karin-Tuk.

2. Ázerbájdžán 1. listopadu poprvé od začátku ofenzívy v oblasti Náhorního Karabachu potvrdil použití útočných letounů Su-25. Jeden z úderů byl zasažen do pozice Aršakské obranné armády v oblasti Martuni.

3. Zpráva Semjona Pegova ze Suši z 1. listopadu uvádí, že ázerbájdžánská armádě se do 1. listopadu večer nepodařilo dobýt město.

Jejich útočné špice byly odraženy, což nepřímo potvrzuje zpráva Anna News ze dne 31.10.

Podle geolokace událostí identifikovaných ve videu lze usoudit, že večer 31. října se předsunuté jednotky ázerbájdžánské armády přiblížily k městu Šuši do vzdálenosti asi 3 km.

4. Bylo zveřejněno video z údajného pádu letadla ázerbájdžánského letectva, ale tuto událost vyvrátilo ázerbájdžánské ministerstvo obrany a v tuto chvíli není možné tuto informaci potvrdit ani vyvrátit.

5. Prezident Ázerbájdžánu Ilham Alijev oznámil, že ázerbájdžánská armáda převzala kontrolu nad osadami v oblasti Jabrayil: Chaprand, Haji Isagly, Gosha Bulag // oblast Zangelan: Dere Giletag, Boyuk Giletag // oblast Gubadly: Ishykly, Muradkhanly, Milanly.

Osady se nacházejí zjevně v hlubinách území ovládaného ázerbájdžánskou armádou a nenaznačují žádný výrazný pokrok.

oblast jižní fronty

Vojenská situace v animaci dle Baku TV

Komentuj
(Visited 343 times, 1 visits today)