Po skandálních článcích v The New York Times a The Washington Post, kde se tvrdí na základě anonymních informací z prostředí amerických tajných služeb, že Moskva simultánně pracuje na znovuzvolení prezidenta Donalda Trumpa a zároveň se snaží zajistit prezidentskou nominaci Demokratické strany vermontskému senátorovi Bernie Sandersovi, the National News Conglomerate (NNC) přichází s dalšími informacemi, že téměř všichni američtí kandidáti na prezidenta jsou defacto tajní ruští agenti.

Jak píše investigativní novinářka Caitlin Johnstone v časopisu Medium, dle zdrojů seznámených s problematikou, pouze Pete Buttigieg, bývalý starosta města South Bend v Indianě je jediný kandidát, který údajně nepracuje pro Vladimíra Putina.

„Naše výzvědné zdroje informují, že pouze Mr. Buttigieg je aktuálně jediný kandidát, na kterého se můžeme spolehnout, že neupřednostní národní zájmy před zájmy Vladimíra Putina“  řekl prý anonymní zdroj ze CIA v sobotu pro NCC. CIA dále tvrdí, že právě Buttigieg je ten pravý kandidát, který má schopnosti vést USA a zrušit současné rozdělení společnosti.

Dle novinářky Caitlin Johnstone experti očekávají, že ruské ovlivňování nadcházejících amerických prezidentských voleb bude konzumovat stále více mediálního prostoru. Volební analytici očekávají stále silnější poukazování Demokratů na ovlivňování Moskvy většiny kandidátů včetně jejich vlastních stranických kolegů, neboť i případná nominace ultralevicového kandidáta Bernie Sanderse je v korporátních kruzích blízkým Demokratům považována za stejné nebezpečí jako Donald Trump či další levicová kandidátka Elizabeth Warrenová.

PS: článek Caitlin Johnstone je prosím pěkně zjevně nadsázka – esej, která ovšem charakterizuje aktuální situaci kolem amerických prezidentských voleb.

Komentuj
(Visited 195 times, 1 visits today)