V rámci snahy amerických Demokratů odvolat či vyvolat tlak na současného prezidenta Donalda Trumpa se objevila další potencionálně velmi ničivá skutečnost. Jak první oznámila CNN, vysoký úředník FBI je podezřelý z falšování dokumentů aby v roce 2016 FBI mohla dostat soudní povolení ke sledování představitelů prezidentské volební kampaně Donalda Trumpa.

Kriminální vyšetřování představitelů FBI bylo zahájeno prokurátorem Johnem Durhamem na základě revizní zprávy generálního inspektora Michaela Horowitze. V roce 2016 FBI potřebovala zajistit povolení ke sledování osobní komunikace a přístup do počítačů bývalého poradce Donalda Trumpa Cartera Page, protože chtěla získat kompromitující informace údajně dokazující napojení volebního štábu Donalda Trumpa na Rusko. Zpráva speciálního vyšetřovatel Roberta Muellera nicméně následně žádné takové spojení jak Cartera Page či dokonce Donalda Trumpa neprokázala. Je však otázkou, zda by FBI bez zfalšování dokumentů v žádosti obdržela povolení ke špehování členů republikánské volební kampaně.

Pokud vyšetřování potvrdí kriminální aktivitu uvnitř FBI, bude se jednat o významnou podporu pro tvrzení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že část činitelů uvnitř bezpečnostních složek USA provádí(děla) spiknutí ve snaze zamezit zvolení či diskreditovat tohoto kandidáta.

Toto potencionálně třaskavé vyšetřování bude mít jednoznačně vliv i na současnou snahu Demokratů odvolat prezidenta v rámci tzv. Impeachmentu. Ačkoliv prodemokratická korporátní média naplno spinují často zkreslené či falešné informace, současné výpovědi nijak nepotvrzují přímou snahu prezidenta o vydírání Ukrajiny pomocí vojenské a hospodářské pomoci USA, byť je naprosto jasné, že přesně takto se pomoc použila, a to i v případě Obamovy administrativy ve snaze ochránit syna tehdejšího viceprezidenta Bidena před vyšetřováním z korupčního chování. Riziko si uvědomují i demokratičtí vyšetřovatelé, kteří odmítají oficiálně přiznat identitu tzv. whistleblowera, neboť se má jednat o významného činovníka právě Demokratické strany a taktéž se velice obávají předvolat právě bývalého viceprezidenta Bidena.

Celý proces Impeachmentu tak může potencionálně smést především demokratického kandidáta Bidena, který se již v některých průzkumech propadl v popularitě demokratických kandidátů na druhé místo či je vyrovnaný s ultralevicovým Bernie Sandersem.

Komentuj
(Visited 145 times, 1 visits today)