Turecké jednotky bojují nejen v Sýrii ale i na internetu. Zřejmě speciální tým turecké armády – tzv. internetových trollů se tvrdě zaměřuje na masové nahlašování a blokování prokurdských účtů a vytváření falešných informací. Přirozeně sociální síti dávají přednost vyhovět diktátorským režimům a mnoho prokurdských účtů bylo zablokováno. Veškeré informace o plné kontrole měst Tal Abyad, Ras al-Ayn či Suluk tureckými jednotkami jsou falešné. Naopak, přicházejí informace, že jednotky SDF překvapivým útokem získaly kontrolu nad většinou města Ras al-Ayn.

Taktéž ve městě Tal Abyad se tvrdě bojuje a většina města je stále pod kontrolou SDF. Propagační záběry tureckých médií jsou pouze z části města (červená).

falešné snímky z města šířené tureckou propagandou
bojová situace Tal Abyad

U Kobane turecká armáda staví most a ženijní jednotky evidentně připravují půdu k otevření další fronty a obchvatnému útoku na Kobane. Z města prchají poslední američtí vojáci.

Kobane

V oblasti Manbij přicházejí informace, že došlo k dohodě a do oblasti by měly dorazit ruské jednotky a SAA s cílem znemožnit Turecko obsazení pásma.

Manbij
(Visited 157 times, 1 visits today)