Frontální útok velkých sociálních sítí proti svobodě slova a zejména proti Open Source investigativním osobám (OSINT) pokračuje. Dnes ráno bylo oznámeno, že síť YouTube zrušila účet organizaci Bellingcat:

Informace je to zlá a to i přes to, že mnozí můžou cítit zadostiučinění jak rozpoutané zlo požírá vlastní děti – Bellingcat mimo jiné vytvářel seznamy údajných ruských účtů na sociálních sítích a způsobil tak zablokování mnoha lidí, kteří neměli s Ruskem nic společného, pouze sdíleli určité názory.

Ovšem celkově je to hrozná informace potvrzující obavy aktivistů, že sociální sítě potlačováním základních svobod člověka nyní chrání zločince a nedemokratické režimy. Je nyní otázka zamyslet se na dalším působením na sociálních sítích celkově neboť je zřejmé, že s funkčností a možností publikovat své názory si nyní nemůže být jistý na sociálních sítích téměř nikdo. Dle informací z různých záložních účtů se OSINT komunita vrací k vlastním webovým stránkám, kde bude zálohován obsah a které budou pod jejich vlastní kontrolou.

Trvalé řešení by pak bylo vytvoření sociální sítě nového typu, která bude sdílená a bude zcela mimo kontrolu státních orgánů jakékoliv země světa.

UPDATE: Po rozsáhlých stížnostech bylo oznámeno, že původně trvale smazaný účet Bellingcat na YouTube byl obnoven.

Komentuj
(Visited 69 times, 1 visits today)