Terorista zlikvidovaný zezadu robotickým vysavačem vyzbrojeným pistolí Glock? V Izraeli a několika dalších zemí světa již dnes realita.

Izraelská firma General Robotics Ltd. nedávno uvedla na trh robotické vozítko o velikosti známého robotického vysavače Roomba pod názvem DOGO. Velikost klame ale dle specifikací a schopností se jedná o taktického bojového robota, jehož hlavní úlohou je sice získávání online informací z bojiště ale umí též likvidovat nepřítele střelbou.Robot pojmenovaný údajně po argentinské doze majitele firmy váží pouhých 12 kg a je vysoký jen 14 centimetrů.

DOGO umí jezdit rychlostí 3 km/hodinu a je vybaven nejrůznějšími senzory včetně osmi širokoúhlých kamer, které získávají online obrazové informace v jakýchkoliv podmínkách. Na rozdíl od jiných podobných robotů je však DOGO vybaven standardní pistolí Glock 9mm a umí případně zlikvidovat nepřítele přesnou střelbou. Operátor pomocí zodolněného tabletu Panasonic pouze označí terč a robot sám již provede zamíření a střelbu.

Praktická střelba z robota na střelnici:

Komentuj
(Visited 107 times, 1 visits today)