Na hranicích mezi Venezuelou a Kolumbií se odehraje zajímavý duel jak politických ideí tak hudebníků. Britský miliardář Richard Branson sponzoruje a organizuje koncert ve sylu “Live Aid” nazvaný “Venezuela AidLive” který se bude konat v kolumbijském městě Cucuta nedaleko hraničního mostu do Venezuely, kde armáda socialistického režimu zablokovala západní pomoc chudým Venezuelanů. Maduro chystá svůj “protikoncert” organizovaný režimem hned naproti přes hranici s cílem odradit fanoušky od návštěvy Kolumbie.

Jak ovšem mladý Venezuelan z reportáže AP říká: “nabídka skupin na koncertě socialistického režimu zaujme jen staré lidi, mladí chtějí na hvězdy latinské a mezinárodní hudby do Kolumbie”. Na koncertě organizovaném Bransonem by měli vystoupit umělci jako španělsko-francouzský zpěvák Manu Chao, mexická skupina latinského rocku Mana, španělský zpěvák Alejandro Sanz nebo dominikánský umělec Juan Luis Guerra. UPDATE: Manu Chao ani Peter Gabriel nevystoupí.

Koncert Venezuela AidLive kritizuje například bývalý frontman Pink Floyd Roger Waters jako politickou akci. Jeho vzor, koncerty na podporu hladovějících Live Aid v 80tých letech ovšem zanechaly hořkou pachuť, když se později zjistilo, že část peněz byla využita na nákup zbraní pro různé povstalecké skupiny a dokonce někteří bývalí agenti československé rozvědky tvrdí, že se na organizaci podílela například i StB.

Komentuj
(Visited 24 times, 1 visits today)