Tajná izraelská zpráva která cirkulovala v polovině Prosince mezi vysokými izraelskými představiteli a která nyní unikla na veřejnost tvrdí, že Saúdská Arábie nepodpoří další snahy amerického prezidenta Trumpa o sbližování saudskoarabského království a Izraele.
Ačkoliv zatím jak představitelé USA, tak představitelé Izraele hovoří o zlepšování vztahů Izraele a Saúdské Arábie, tak uniklé informace naznačují, že Saúdové již nepodpoří mírové urovnání na Blízkém Východě pokud Izraelci neučiní podstatné kroky v uznání Palestinského státu.
Tajná zpráva hovoří o tom, že starý král Saúdské Arábie Salman odebral řešení izraelsko-palestinských vztahů z pravomocí svého syna – korunního prince Mohammeda bin Salmana. Zpráva dále potvrzuje, že králova role znamená návrat ke klasické arabské pozici v palestinských otázkách a ZŘEJMĚ UKONČÍ SBLIŽOVÁNÍ OBOU ZEMÍ.
Nejmenovaný vysoký představitel izraelského Ministerstva zahraničí k tomu dodal že, „několik posledních let cítili, že je zde okno k příležitosti prolomit tradiční nepřátelství mezi oběma zeměmi a toto okno se nyní zavřelo…“.
Bývalý vysoký americký činitel seznámený s jednáním potvrdil, že saúdský Král při jednání s ministrem zahraničí Spojených států Mikem Pompeo 14. ledna tohoto roku sdělil, že nepodpoří již žádné americké plány pokud Izrael nesplní palestinském požadavky a to zejména těch KTERÉ SE TÝKAJÍ PALESTINSKÉHO HLAVNÍHO MĚSTA VÝCHODNÍ JERUZALEM.

Informace je důležitá nejen z toho důvodu, že mezinárodní situace v okolí Izraele s může zhoršit ale především naznačuje, že Západem považovaný za nadějného mladý korunní princ MbS, začíná ztrácet důvěru trůnu a jeho pozice se může zhroutit.

Více zde:

Komentuj
(Visited 6 times, 1 visits today)