Zbytky ozbrojenců IS v tzv. kapse Hajin na jihovýchodě Sýrie zahájili mohutný útok proti jednotkám syrské armády (SAA) v oblasti Al-Bukamal. Je velice zajímavé, že ofenzíva IS začala po té, co se jednotky SDF dočasně stáhly a americká letadla napadla dělostřelecké postavení SAA.

Cíl jednotek IS tvořených zejména ostřílenými zahraničními bojovníky umně využívajícími nepříznivé počasí je zřejmě syrská poušť v oblasti mezi Palmýrou a americkou základnou Al-Tanf, která je stále částečně pod kontrolou IS. Ruské letectvo se dle svědectví snaží zastavit postup IS.

Další informace ze strany SDF hovoří o tom, že dnes byl zahájen finální útok na poslední postavení IS v oblasti, neboť velitelé IS se odmítli vzdát. Je docela dost dobře možné, že útok proti postavení SAA je spíše než ofenzíva, pouze snaha některých velitelů utéci z obklíčení a probít se “lehčí” cestou. Byť v oblasti zbývá údajně již pouze několik stovek islamistů, tito kladou zuřivý odpor a předpokládá se, že budou bojovat až do své smrti. Dobytí je tedy otázkou spíše týdnů.


Komentuj
(Visited 4 times, 1 visits today)