Zdá se, že zatím pevná podpora USA svému spojenci Saúdské Arábii se začíná drolit. Americký deník Washington Post přinesl informaci od zdroje z americké tajné služby, která víceméně potvrzuje turecký výsledek vyšetřování zmizení svého času populárního televizní komentátora a novináře Džamála Chášakdžího, který od loňska pobýval v USA z obavy před zatčením. Pohřešovaný novinář mimo jiné přispíval do amerického listu The Washington Post. Ve svých komentářích kritizoval královskou rodinu i korunního prince.

Washington Post tvrdí, že americké tajné služby před zmizením Chášakdžího odposlechli komunikaci vysokých Saúdských představitelů, kteří domlouvali plán na jeho chycení a unesení. Novinář měl být dopraven násilím do Saúdské Arábie ale dle zdroje není jasné, zda ho chtěli přímo zabít či jen postavit před soud.

Tato skutečnost víceméně potvrzuje závěr tureckého vyšetřování, že opoziční novinář Džamál Chášakdží byl minulý týden zavražděn na rozkaz saúdskoarabské královské rodiny a pak rozřezán za asistence speciálního komanda, které k tomuto účelu přilétlo přímo ze Saúdské Arábie a jehož členem byl i specialista na řezání lidí – provádění pitev.

Internetové zdroje pak potvrzují, že opravdu speciální tým v inkriminovanou dobu dorazil privátním tryskáčem do Istanbulu a ve spěchu následně opustil Turecko. Novináři zabývající se Blízkým východem pak naznačují, že ztracený novinář byl ve skutečnosti spolupracovník (agent) Muslimského Bratrstva, který byl nasazen k ovlivňování západních sdělovacích prostředků ve prospěch v Saúdské Arábii zakázané teroristické organizace.

Více zde:

(Visited 33 times, 1 visits today)