Dne 24. srpna významný americký think-tank Atlantic Council (Atlantická rada) zveřejnil článek, který obviňuje ruské televizní a tiskové zpravodajství (RT) z útoků proti americké Demokratické straně a její představitelům před důležitými listopadovými volbami do Senátu a Sněmovny reprezentantů. (Třicet pět míst Senátů a všech 435 Sněmovních míst bude znovurozděleno.) Republikáni bojují o zachování své kontroly v obou komorách amerického Kongresu a jejich případná prohra může otřást pozicí amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Atlantická rada, která z jasných důvodů doposud postupovala relativně skrytě, je think tank, který více než jakákoliv jiná organizace byla postižena přechodem NATO z období studené války po rozpadu Varšavské smlouvy a rozpuštění Sovětského svazu v roce 1991.
Atlantická rada (Atlantic Council) byla založena v roce 1961 a sídlí ve Washingtonu D.C.. Funguje jako fórum pro politické, obchodní a intelektuální lídry. Realizuje programy zaměřené na mezinárodní bezpečnost a hospodářský rozvoj. Jejím předsedou je v současnosti Jon Huntsman, ml. V červnu 2018 zřídila Atlantická rada tzv. Disinfo Portal sdružující 23 vrcholných organizací a 80 expertů, aby čelila desinformační kampani Ruska proti Evropě a Spojeným státům americkým. Je určen novinářům, vládám a politickým činitelům a umožní uživateli nalézt experty i analýzy v jejich mateřské řeči (wiki).
Před třemi měsíci začala Atlantická rada spolupracovat s Facebookem na zásadách a pravidlech zveřejňování příspěvků a na jejich cenzuře, což pravděpodobně brzy bude požadováno po dalších společnostech sociálních médií, které se v posledních desetiletích staly hlavním zdrojem informací a komunikace pro sedm miliard lidí na naší planetě. Žádný skromný závazek. Odborníci Atlantické rady kteří pocházejí z velké části ze struktur bezpečnostního aparátu Obamovy administrativy tvrdí, že sociální sítě jsou Ruskem manipulovány proti Demokratické straně a podporují Republikánskou stranu, na což ovšem neexistuje jediný přímý důkaz.
Problém je, že samotná Atlantická rada čelí podezření, že se snaží cenzurovat sociální média právě ve prospěch Demokratů pro něž je zlomení republikánské většiny v obou komorách amerického Kongresu klíčový bod pro úspěch v dalších prezidentských volbách. A nejen to, Atlantická rada je financována v menší části z příspěvků států NATO ale z větší části jsou náklady na její provoz hrazeny z příspěvků bohatých muslimských ropných států ze Zálivu a z příspěvků firem obranného průmyslu jejichž největší zákazníci jsou právě tyto státy Zálivu. Je tedy oprávněné podezření, že cenzura sociálních sítí pod taktovkou Atlantické rady nemá za cíl ovlivnit jenom americké volby. 
Ať již je to jakkoliv, představa vrchního cenzora placeného ropnými šejky a zbrojními koncerny který ovlivňuje co může číst sedm miliard lidí překonává snad i představy George Orwella.
Komentuj
(Visited 19 times, 1 visits today)